Twarde szampony oragniczne

Idąc jeszcze dalej w swoim podejściu do „zachowania natury”, MA PROVENCE oferuje również gamę certyfikowanych organicznych kosmetyków – twarde szampony organiczne

Szampony organiczne mają nowatorski kształt kostki z centralnym wgłębieniem, dzięki czemu są wygodne w nakładaniu na włosy oraz po użyciu mogą zostać zawieszone i pozostawione do wyschnięcia.

Formuły szamponów zawierają organiczne masło shea, organiczną glicerynę oraz organiczne ekstrakty roślinne i owocowe, a także naturalne glinki spełniające oczekiwania różnych rodzajów włosów.

100% składników to składniki pochodzenia naturalnego

22% składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego

Środki spieniające stworzone są na bazie roślinnej

Nie zawierają barwników

Są wolne od konserwantów

Nie zawierają pochodnych ropy naftowej

Nie są testowane na zwierzętach

Dostępne produkty:

85 g

Szampon organiczny do włosów normalnych

Szampon z naturalną żółtą glinką, zmiękczającą i o właściwościach równoważących: przeznaczony do wszystkich włosów. Żółta glinka wpływa na szybszy wzrost włosów oraz zwiększenie ich objętości. Zalecana jest również dla skóry wrażliwej i wymagającej regeneracji, poprawiając znacznie kondycję skóry głowy.

Szampon organiczny do włosów suchych

Szampon z naturalną czerwoną glinką, zmiękczającą i odpowiednią dla wrażliwej skóry. Przeznaczony jest do włosów suchych. Czerwona glinka wzmacnia cebulki włosów, uszczelnia naczynia krwionośne i reguluje pracę gruczołów łojowych. Przywraca równowagę skórze głowy, sprzyja szybszemu wzrostowi włosów, zapobiega ich wypadaniu. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji bardzo wrażliwej skóry.

Szampon organiczny do włosów tłustych

Szampon z naturalną zieloną glinką, zmiękczającą i pozwalającą regulować nadmiar sebum. Przeznaczony jest do włosów przetłuszczających się. Glinka zielona normalizuje poziom sebum, spowalnia przetłuszczanie się włosów i przedłuża świeżość fryzury. Pomaga też w łagodzeniu podrażnień i stanów zapalnych skóry głowy, wykazuje działanie detoksykujące i odkażające.

Szampon organiczny przeciwłupieżowy

Szampon z naturalną białą glinką zmiękczającą, reguluje Ph i jest odpowiedni dla bardzo wrażliwej skóry. Przeznaczony jest do włosów z łupieżem. Biała glinka pomaga w szybkim pozbyciu się z łupieżu i zapobiega jego nawrotom. Sprawdza się przede wszystkim jako kosmetyk mający przywrócić równowagę skóry głowy, złagodzić i ukoić podrażnienia, zmniejszyć zaczerwienienie i złagodzić swędzenie.